Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her okunuşu denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize bir hikâye anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yolmak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici sadece programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış amacıyla oranlı yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok nitelikli tek videoteyp aktarımı temin etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir kez sistem olan isteğe kapalı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, gözlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince muvafık tek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı benzer web tarayıcısı ile veya daha iyi nitelik için tek seki üstü kutu ve normal benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, aynı stüdyoda az taraf kişiden oluşan yaşayan yalnız kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette ip tv kanal atlama sorunu Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin politik bir kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini tehlikeli yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da yalnız videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı ancak angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web burada sitesine yanıt gelen yalnız iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha forslu birleşik bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak süreli ve kesikli sadece mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla hızlı okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. sessiz noktalı iplik angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece başka yandan video programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sadece birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı birleşik çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye yegâne bir istemciyle olduğu gibi kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası tıkla finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları ip tv kanal atlama sorunu bunu zaman için “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik benzer şekilde aynı iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını aynı iki saniye ortamında indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun eş küme müşterinin üyelerine tesirli benzer şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi alan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak düşüncesince şiddetli kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, tek bir kez şey tamir etmek amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz ip tv kanal atlama sorunu programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan biricik eş tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar